ABC Ogrzewania

Wpis

wtorek, 30 października 2012

Rodzaje grzejników - wady i zalety.

Ogrzewanie musi odbywać się za pomocą odpowiednich systemów grzewczych. Tak więc postanowiłem opisać i scharakteryzować najpopularniejsze rodzaje grzejników.

 

Wyróżniamy następujące rodzaje grzejników:  

Grzejniki gazowe - są to proste grzejniki czerpiące energię cieplną z gazu w obecnych czasach nie są popularnym rozwiązaniem. Dzięki prostym rozwiązaniom charakteryzują się funkcją włączenia i wyłączenia w dowolnej chwili przez co są uznawane za bardzo komfortowe. Do ich zalet należy również zanieczyszczenie atmosfery na zewnątrz budynków które jest praktycznie zerowe. Gazówki są jednak dosyć sporym wydatkiem dla naszych kieszeni jeżeli chodzi o koszty ogrzewania oraz musimy zapewnić im ciąg kominowy spalinowy.

 

 

 

 

 Grzejniki konwekcyjne - jeden z bardziej popularnych w Polsce systemów grzewczych zasilany prądem elektrycznym lub gorącą wodą, która ogrzewa pomieszczenie poprzez instalacje CO. Dla zalet tego systemu możemy zaliczyć...

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
ogrzewaniepl
Czas publikacji:
wtorek, 30 października 2012 21:59

Komentarze

Dodaj komentarz

 • lwica1998 napisał(a) komentarz datowany na 2013/10/01 18:33:15:

  Kordas Heating Systems jest dostawcą kotłów na pellet do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz obiektów użytkowych, zajmujących powierzchnię do 1000 m2.
  Każdy piec na pelet naszej produkcji jest wyposażony w najnowocześniejszy na rynku sterownik PUMA z PID II.
  Eksploatacja kotłów na pellet firmy Kordas Heating Systems zapewnia wysokie oszczędności w kosztach ogrzewania, dzięki innowacyjnej technologii, zastosowanej we współpracujących z nimi palnikach.
  Tysiące odbiorców przemysłowych, właścicieli domów jednorodzinnych oraz zarządców spółdzielni mieszkaniowych przekonało się, jak komfortowe i oszczędne mogą być kotły na pellet. Montaż kotłów jest prosty i zajmuje mało czasu.
  Zobacz kotły na pellet o mocy:
  25 kW
  50 kW
  100 kW
  www.kordas-heating.pl/kotly-pelletowe/

 • robert.skowronwp.pl napisał(a) komentarz datowany na 2015/12/30 10:23:10:

  A jeśli chodzi o takie ogrzewanie podczerwienią parasolecaloroczne.pl/promienniki-podczerwieni/czy-ogrzewanie-na-podczerwien-sie-oplaca/ to czy to się opłaca?

 • kamakambo napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/27 15:09:40:

  Gruntowy wymiennik ciepła, to tez rozwiazanie ogrzewania - geoheat.eu/geoheat/gruntowy-wymiennik-ciepla-gwc

Dodaj komentarz

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa